top of page
niebo

Hulaj dusza!

Zapraszam małe istoty na spotkanie z własnym ciałem. W naturalnym, intuicyjnym i swobodnym ruchu. W otwartości i poczuciu bezpieczeństwa. 

Spotkanie zaczynamy pracą z oddechem. Poczuciem własnego ciała, każdej jego części..

A potem przenosimy się do świata żywiołów. Będziemy rzeką, rybą, drzewem, burzą i rwącym potokiem... wiatrem i dzikim zwierzęciem..

zadania są tylko inspiracją, każdy wchodzi w nie na ile czuje z zupełną swobodą wybierania, co dla niego najlepsze.

Zajęcia pozwalają się zarowno wyciszyć i spotkać ze sobą, ale są też świetnym sposobem na wytrzęsienie emocji  

Taniec intuicyjny można tańczyć tylko dla przyjemności, która płynie z tego szczerego i niewymuszonego ruchu, jak również można wykorzystać jego leczniczą i terapeutyczną moc. To doskonały sposób na zwiększenie świadomości naszego ciała oraz na integrację ciała i umysłu.

 

Taniec intuicyjny pomaga nam nawiązać zdrową relację z własnym ciałem opartą na uważności na samego siebie. Ważne, żeby był wolny, swobodny i nieskrępowany żadnymi myślami ani oczekiwaniami..

Dzięki niemu przyjmujemy nasze ciało takim, jakie jest. Nie napinamy go do granic, nie myślimy o tym czy dobrze wygląda, po prostu ruszamy się jak chcemy i jak potrafimy.

W ciele kumulują się wszystkie niewyrażone emocje, warto je wytańczyć i sprawdzić, jak zmieni się nasze samopoczucie. Jeśli tłumimy w sobie smutek – wytańczmy go. To samo zróbmy ze skumulowaną, niewyrażoną złością czy z radością. 

W ruchu autentycznym nie liczy się ocena świata, precyzja ruchów ani doskonała choreografia, chodzi o uwolnienie emocji, nasze ciało staje się środkiem wyrazu tego, co nosimy w sobie, naszych odczuć, myśli..staje się też miejscem uleczenia.

Dzieci mają naturalną i nie zakłóconą zdolność do swobodnego ruchu. Nie boją się oceny ani komentarzy, dzięki czemu czują przepływ energii, przepływ życia. Tańcem chętnie wyrażają swoje emocje, pokazują jak minął im dzień, wywołują słońce i zamieniają się w deszcz.

bottom of page